خمیر خرما، به عنوان پر مصرف ترین فرآورده حاصل از این میوه بهشتی می باشد. در زمینه های متفاوت همانند شکلات سازی، بیسکوییت سازی و تهیه نان های شیرین استفاده زیادی دارد. سرشار از خاصیت بوده تا عملکرد سیستم های متنوع را در بدن ارتقا دهد. مزه لذیذی داشته که تا ابد در خاطره های باقی می ماند. فروش عمده خمیر خرما مرغوب، منجر می شود تا عزیزان کالایی استاندارد را با نرخی پایین بدست آورند.

فروش عمده خمیر خرما مرغوب

مشخصات انواع خمیر خرما مرغوب

مشخصات انواع خمیر خرما مرغوب فروکتوز سرشاری که در خمیر خرما وجود دارد، آن را مورد ایده آلی برای جایگزینی با انواع قند و شیرینی جات تبدیل کرده است. بافت یکدست کالا ظاهر دوست داشتنی به آن می بخشد تا در کنار طعم بی نظیری که دارد، لحظات شاد و مهیجی را برای مصرف کننده رقم زده باشد.

از بین برنده درد های روماتیسمی بوده و وضعیت عمومی بدن را تقویت می نماید. نرم و گوارا بوده و به آسانی مسیر هضم خود را در دستگاه گوارشی طی خواهد کرد.

کالا به صورت پاستوریزه راهی بازار هدف می شود. یعنی هیچ کدام از میکروارگانیسم ها توانی برای فعالیت در آن پیدا نخواهند نمود. با توجه به استفاده از ارقام گوناگون خرما، دارای رنگ بندی های متفاوت می باشد. بنابراین دست مخاطب باز بوده تا با توجه به سلیقه شخصی، بهترین مورد را شناسایی نمایند.

تولید بهترین خمیر خرما مرغوب

تولید بهترین خمیر خرما مرغوب تولید خمیر خرما مرغوب، با استفاده از بهترین نمونه های مرطوب انجام می شود. یعنی ارقامی نظیر کبکاب، مضافتی و شاهانی که دارای گوشتی نرم و آبدار هستند، می توانند خمیر بیشتری را به ارمغان بگذارند. 

در ابتدا محصولات سالم و بدون نقص کنار گذاشته می شود. به صورت کامل مورد شستشو قرار گرفته تا ذرات گرد و غبار و ناخالصی های موجود پاکسازی گردد.  پوسته از گوشته جدا شده تا تاثیر منفی در مزه نهایی کار نداشته باشد.

در ادامه هسته ها با استفاده از دستگاه های مخصوص جدا می گردد. درون سیستم های مخصوص فشرده شده تا به صورت اشکالی واحد، در بسته بندی های استریل شده، به دست مشتری رسیده باشد.

فروش خمیر خرما به صورت تلفنی انجام می شود. یعنی هر شخصی هر نیازی را که داشته باشد، می تواند با شماره گیری یکی از اعداد قید شده در سایت در ساده ترین روش ممکن انجام دهد. فروش در ابعاد عمده انجام می شود تا هزینه های نهایی پرداختی را نیز کاهش داده باشد.

ارسال در بسته بندی های پلمب شده شکل می گیرد تا هیچ گونه رطوبتی در کالا رخنه نکند. به دلیل عدم استفاده از مواد نگهدارنده، لازم است که پس از باز کردن پلمب درون یخچال نگهداری شود. 

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *