میوه ی خرما، خواص بیشماری برای سلامتی بدن دارد که مصرف آن به دلیل پرخاصیت بودن و مقوی بودن برای همه افراد توصیه میشود، علاوه بر این از آن برای تولید خمیر خرما هم استفاده میشود. خمیر خرما هم به نوبه ی خود، کاربردهای زیادی دارد، در قنادیها از خمیر آن برای تهیه انواع شیرینیهای خرمایی و رژیمی، شکلات و بیسکوییت استفاده میکنند.

کارخانه ی تولید خرما، آن را از انواع خرمای مطلوب و با کیفیت و به کمک مکانیزم های خاص، بصورت کاملا بهداشتی تهیه و تولید میکند. در تهیه ی خمیر خرما عمده، ابتدا در یک دستگاه بزرگ هسته و پوست رویی خرما بشکل مجزا، گرفته میشود و گوشت آن را برای تهیه خمیر به کمک روشهای خاص، له و در نهایت در بسته بندیهای مختلف و متعدد، روانه ی بازار فروش میکنند.

تولید انواع خمیر خرما عمده

فرآیند تولید خمیر خرما عمده

فرآیند تولید خمیر خرما عمده

خمیر خرما، همانطور که از اسمش پیداست، از جمله مواد مغذی و پرکاربردی است که از خرمای فرآوری شده و طی فرایندهای مختلف و به روشی کاملا طبیعی و بهداشتی به دو شکل صنعتی و نیمه صنعتی، تهیه و تولید میشود.

در تهیه ی خمیر خرما، از خرمای سیاه و خرمای قهوه ای یا طلایی استفاده میکنند که معمولا رنگ خمیرهای تولیدی، به خرمای بکار گرفته شده در تهیه آن، متغیر است. خمیر خرما، جزو آن دسته از مکملهای غذایی است که کاملا طبیعی بوده و در تهیه آن، هیچگونه مواد نگهدارنده بکاربرده نشده و ماندگاری طولانی دارد.

برای تهیه خمیر خرما ابتدا خرما را خوب شستشو داده و به کمک بخار آب ضد عفونی میکنند در مرحله بعدی، هسته خرما را میگیرند و سپس خرماهای پوست گرفته شده وارد مرحله بعدی میشوند. در مرحله سوم پوست آنها را جدا کرده و سپس به کمک دستگاههای مخصوص، آنها را له، خرد و کاملا چرخ میکنند، در مرحله پایانی دور مواد کاملا با همدیگر یکدست شده را نایلون گرفته و بسته بندی میکنند.

قیمت روز خمیر خرما عمده

قیمت روز خمیر خرما عمده

خمیر خرمای تولید شده، به علت خاصیت شکل پذیری، با استفاده از دستگاههای بسیار پیشرفته به اشکال مختلف و متنوع، بسته بندی شده و در کارتونهای مختلف با سایزهای متفاوت وارد بازار فروش میشوند. معمولا ماندگاری خمیر خرما، یکسال است و اگر خوب از آن استفاده شود و در محلی خشک و خنک نگهداری شود، مدت بیشتری هم میتوان از آن استفاده کرد.

قیمت خمیر خرما، آنهم بشکل عمده، بستگی به قیمت خود خرما دارد و به همین دلیل در بازارهای داخلی و خارجی، متغیر است و خریدار میتواند با آگاهی از قیمت روز خرما، و مراجعه به فروشگاهها آن را در اسرع وقت تهیه کند و یا اینکه میتواند برای خرید، به شکل اینترنتی و غیر حضوری اقدام کند.

1 دیدگاه

  • اگر قصد خرید یه محصول با کیفیت در حیطه خرما و محصولات خرمایی دارید از این سایت (شهدینا) خرید کنید
    محصولات همشون عالی و باکیفیت هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *